VOL | Wandeling in het spoor van de Slag om Arnhem | 27 augustus

Datum: woensdag 27 augustus 2025 - 09:30-11:30

In september 1944 veranderde het rustige landschap ten westen van Arnhem in een oorlogsgebied. Tijdens deze wandeling over Natuurbegraafplaats Koningsakker vertelt gids en Oosterbeker Harry Leijdecker over de gebeurtenissen van de Slag om Arnhem, een heftige veldslag die onderdeel was van Operatie Market Garden.

Niet alleen op de Ginkelse Heide, maar ook op de velden waar nu natuurgraven liggen, landden destijds geallieerde parachutisten. Wat vandaag een plek van stilte en bezinning is, was toen het decor van felle gevechten.

Imperial War Museums (© IWM)

Harry neemt u mee langs plekken rondom en op Koningsakker. U hoort over de luchtlandingen, de opmars van de Britse troepen, de Duitse tegenstand en de impact op de lokale bevolking. Ook is er aandacht voor hoe deze geschiedenis vandaag de dag herdacht wordt onder andere op Koningsakker zelf, dat dichtbij de Airborne Begraafplaats ligt in Oosterbeek die jaarlijks betrokken is bij de Airborne-herdenkingen.

Deze themawandeling vindt uitsluitend plaats in augustus en september, rondom de jaarlijkse herdenkingen van de Slag om Arnhem. Het is daarmee een unieke kans om dit bijzondere verhaal ter plaatse te horen.

De wandeling duurt ongeveer 1 tot 1,5 uur en voert grotendeels over onverharde paden. Stevig schoeisel is daarom aan te raden.

Deelname is kosteloos, maar om ervoor te zorgen dat iedereen het verhaal goed kan volgen, is het aantal plaatsen beperkt.

Waar en wanneer:

Natuurbegraafplaats Koningsakker, Sportlaan 25, Arnhem

Datum en tijd: Woensdag 27 augustus, 09:30 uur

Deze wandeling heeft het maximaal aantal deelnemers bereikt, aanmelden is niet meer mogelijk.